Осінь

10 листопада - Міжнародний день бухгалтерії

Це свято часто називають Днем бухгалтера. Необхідність введення міжнародного свята обговорювалася неодноразово, не дивлячись на те, що в багатьох країнах встановлено національне свято бухгалтерів.Один з розділів книги мав назву «Про рахунки і інші записи» і містив детальний виклад бухгалтерської справи Венеції. Це була перша друкарська праця про метод подвійної бухгалтерії, праця, яка послужила основою створенню деяких широко поширених робіт по комерційній бухгалтерії. У книзі була описана велика частина облікового циклу в тому вигляді, в якому вона відома в даний час.Луку Пачіолі називають «батьком бухгалтерії», хоча він не був ні винахідником, ні розробником системи бухгалтерії. Він всього лише описав методи, які використовували в своїй роботі венеціанські торговці в період італійського Ренесансу.Багаточисельні подробиці бухгалтерських прийомів того часу, викладені Пачіолі, стали основою, якою впродовж подальших чотирьох століть керувалися в спеціальних текстах і працях з бухгалтерії.Кращим доказом надзвичайної значущості роботи Пачіолі можна назвати те, що його книга була надрукована 10 листопада 1494 року. Не раніше ніж за 50 років до цього Іоан Гутенберг винайшов книгодрукування окремими металевими буквами і знаками, відомо, що друкування книги у той час обходилося ще й дуже дорого.
чудове свято!

 13листопада - День сліпих

Міжнародний день сліпих покликаний привернути увагу людей до тих, хто втратив зір і опинився у важкій життєвій ситуації,
У 1784 році в Парижі на свої особисті кошти і в своєму власному будинку відкрив першу в світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих» відомий педагог Валентин Гаюї. Першим учнем майстерні став підібраний на церковній паперті хлопчик Франсуа де Лезюер. З часом до школи надійшли ще одинадцять безпритульних.
До цього світ не знав навчальних закладів для сліпих. Гаюї використовував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту для сліпих - «унціала». Гаюї зумів створити при школі друкарню й видав кілька книг для сліпих надрукованих «унціалом» рельєфно-лінійним шрифтом. За цими першими книгами вчилися незрячі люди аж до появи шеститочкового шрифту Брайля.
Всесвітня організація охорони здоров'я, бажаючи увічнити пам'ять про педагога Валентина Гаюї, прийняла рішення відзначати Міжнародний день сліпих в його день народження - 13 листопада,
чудове свято!

                                                     14 листопада - День логопеда

Професійне свято логопедів - «Міжнародний День логопеда» відзначається 14 листопада. Помилково вважати, що вчитель-логопед працює над виправленням тільки неправильної вимови звуків. Корекція звуковимови - це тільки верхівка айсберга. Логопед працює з усіма порушеннями мовлення: загальним недорозвиненням мовлення; її відсутністю, порушеннями голосу, темпу і тембру мови, мовними відхиленнями внаслідок патології центральної нервової системи. На жаль, багато хто про це недостатньо обізнані і недооцінюють важливість своєчасної логопедичної допомоги. Рання діагностика мовленнєвих відхилень є запорукою успішних логопедичних занять.
За даними статистики, на жаль, число мовних розладів зростає з року в рік, у зв’язку з цим актуальність проблем корекції мовних порушень у дітей вже приймає глобальний характер.
Процес коригування мовлення у дитини - тривалий шлях, який вимагає величезного терпіння його батьків і близьких, дисципліни з боку самої дитини. Однак тільки цей важкий шлях може призвести до позитивних результатів і успішного навчання в школі. Пам’ятайте - за результатом завжди стоять конкретні люди - вчителі-логопеди.
У «Міжнародний День логопеда» ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших незамінних вчителів-логопедів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їх нелегкій праці, родинного тепла і простого людського щастя! Зі святом вас, дорогі логопеди!
чудове свято!
15 листопада - День працівників сільського господарства України

Сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією їх пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни. Господь наділив українську державу багатими на чорнозем, родючими землями, крім того, після розпаду старого Радянського Союзу, аграрний сектор отримав нове дихання, доступ до найбільш ефективних закордонних технологій і методів обробки землі. Це дозволило організувати агропромислову галузь, як одну з найбільш важливих стратегічних напрямів не тільки в економічному відношенні, але і активною політичною та геополітичною складовою життєдіяльності українського суспільства.
Нове українське законодавство не обійшло своєю увагою це важливе професійне свято. Згідно Указу Президента України № 428/93, датованим 7-м жовтня 1993-го року, професійне свято працівників сільськогосподарського та агропромислового комплексу, організацій і підприємств по переробці сільгосп-сировини, обслуговуючих та заготівельних підприємств і харчової промисловості, зберіг цю славну традицію і відзначається як і раніше, у третю неділю листопада.
У це професійне свято всі люди приєднуються до привітань на адресу всіх, хто так чи інакше пов’язує свою трудову діяльність з обробкой нашої землі, збиранням, переробкою та заготовленям її плодів, здійснюючи цю важливу для всіх нас роботу! Низький Вам уклін! Повага, здоров’я і благополуччя Вам і Вашим родинам! З Днем працівників сільського господарства Вас, дорогі наші земляки!
В 2015 році День працівників сільського господарства України припадає на 15 листопада.


15 листопада - День пам’яті жертв ДТП


 кожну третю неділю листопада прийнято вшановувати пам’ять жертв дорожньо-транспортних пригод. Дата відзначається по всьому світу з 2005 року, а статус її закріплений спеціальною резолюцією ООН. Проте один з благодійних фондів Британії, а саме фонд «Road Peace», який відзначає цей день з 1993 року.Зростання кількості ДТП статистика відзначає практично у всіх державах світу. Заходи, що організовуються в цей день, спрямовані на масове залучення уваги до проблеми, нагадування про необхідність термінового вжиття практичних заходів для зниження рівня смертності на дорогах. Одним з атрибутів дати є традиція включати на автомобілях ближнє світло фар в пам’ять про загиблих і в знак вираження співчуття їхнім родинам.
чудове свято!

16 листопада — День працівників радіо, телебачення та зв'язку України

16 листопада кожен українець, що включив з ранку телевізор, що заглянув в поштову скриньку, послухав новини по радіо в машині або маршрутці, нервово озирається, прагнучи розрізнити в поліфонічному багатоголоссі дзвінок свого мобільника, підняв телефонну трубку і нарешті дістався до жаданого Інтернету - символічно відзначає День працівників, які щодня забезпечують йому можливість спілкування в повсякденному житті і простір для комунікацій в бізнесі. 
Завдяки роботі сотень тисяч працівників галузі зв'язку та інформатизації України скорочуються відстані між містами і людьми, розповсюджується не тільки інформація, але і духовно-етичні цінності. 
Працівники галузі вважають символічним святкування свого професійного свята восени. У цей період часу підводяться підсумки і будуються плани на майбутній рік. 
чудове вято!

17 листопада - Міжнародний день студента

Звичайно, це свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами, а ось історія його, що почалася в Чехословаччині під час Другої Світової війни, кривава і сумна.
28 жовтня 1939 в окупованій фашистами Чехословаччині, празькі студенти і їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави (28.10.1918). Підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Обплітали.
Похорони Яна Обплітали 15 листопада 1939 знову переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були арештовані. 17 листопада гестапівці і есесівці рано вранці оточили студентські гуртожитки. Понад 1200 студентів були арештовані й укладені в концтабір у Заксенхаузен. Дев'ятьох студентів і активістів студентського руху стратили без суду в катівнях в'язниці в празькому районі Рузіне.
За наказом Гітлера всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни.

19 листопада - Міжнародний день філософії

тому, щоб знайти спільну платформу обговорення глобальних соціо-культурних перетворень, долучити людей до філософського спадщини, відкрити сферу повсякденного мислення для нових ідей і стимулювати публічні дебати мислителів і громадянського суспільства з приводу викликів, що постають перед соціумом сьогодні.Безліч мислителів стверджували, що суть філософії полягає в подиві. І справді, філософія народжується із природного прагнення людських істот цікавитися собою і світом, в якому вони живуть. В якості рефлексії та любові до мудрості, філософія вчить нас мислити про думки, досліджувати фундаментальні істини, вивіряти посилки і будувати власні висновки. Протягом століть у різних культурах філософія народжувала концепції, ідеї та праці з обгрунтованого аналізу, і закладала основу критичного, незалежного та творчого мислення.

20 листопада - День дитини

У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
ООН запропонувала урядам святкувати цей День в будь-який з днів, який кожен з них визнає доцільним. 20 листопада знаменує день, в який Асамблея прийняла в 1959 році Декларацію прав дитини, а в 1989 році – Конвенцію про права дитини.


21 листопада - День гідності та свободи

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Мені як Президенту України залишається лише документально засвідчити це і підписати Указ про День гідності та свободи, який українці віднині й навіки будуть відзначати 21 листопада", - сказав Петро Порошенко.


22 -25  листопада день пам'яті жертв голодомору
Історія органічно пов'язана з пам'яттю, яка долає невпинний час, долає забуття. В цьому непересічна культурна значимість пам'яті. Безпам'ятство — це невдячність перед минулим і безвідповідальність перед майбутнім. Щоб не помилятися в майбутньому, ми повинні пам'ятати про свої помилки в минулому.
Хоча б частково подолати своє примусове безпам’ ятство українці отримали змогу лише з початком горбачовської «відлиги» у другій половині 1980-х років, розпадом Радянського Союзу та створенням власної держави. От тоді і почали відкриватися факти недалекого спільного минулого, які так старанно приховувалися владою. Однією з таких трагічних сторінок стала правда про голодомори.

30 листопада - Міжнародний день захисту інформації

Масова атака вірусу «хробака» отримала назву за іменем свого творця — Морріса. Тоді були заражені 6000 вузлів мережі ARPANET — попередниці Інтернету, що завдало збитків у 96 мільйонів доларів.

Автора вірусу навряд чи б знайшли, проте зізнатися у скоєному аспіранта Корнельського університету Роберта Морріса змусив його батько, комп'ютерний експерт Агентства національної безпеки. Враховуючи пом'якшуючі обставини, Морріса засудили до трьох років в'язниці умовно, чотирьомстам годинам громадських робіт і до штрафу в 10 500 доларів.

3 коментарі: